Struktura Związku Rzemiosła Polskiego
W strukturach Związku Rzemiosła Polskiego działa 27 izb rzemiosła i przedsiębiorczości (w tym dwie branżowe), 477 cechów oraz 186 spółdzielni rzemieślniczych. Organizacje te działają na podstawie ustawy o rzemiośle z 22 marca 1989 roku oraz własnych statutów.
Zarząd
Zarząd kieruje działalnością Związku Rzemiosła Polskiego w zakresie określonym w statucie ZRP, a także organizuje i nadzoruje prace Związku. Wydaje wewnętrzne akty prawne oraz podejmuje wszelkie decyzje i czynności zmierzające do wykonania zadań ZRP, nie zastrzeżonych w statucie do wyłącznej kompetencji innych organów Związku.
W skład Zarządu wchodzą: Prezes ZRP oraz – jako Członkowie Zarządu – przedstawiciele wszystkich izb rzemieślniczych zrzeszonych w ZRP.
Podstawę działalności Zarządu stanowią uchwały i dokumenty przyjęte przez Kongres Rzemiosła Polskiego. Ponadto, Zarząd rozpatruje sprawy dotyczące bieżących problemów społeczno-gospodarczych i zawodowych środowiska rzemieślniczego i jego organizacji.
Pracę Zarządu organizuje 9-osobowe Prezydium, które wykonuje czynności należące do bieżącego zakresu działania Zarządu między jego posiedzeniami. W skład Prezydium wchodzi Prezes oraz ośmiu Zastępców Prezesa.
Zarząd powołuje komisje problemowe i branżowe, które pełnią funkcję opiniodawczo-doradczą.
Zarząd Cechu Rzemiosł Rożnych, Handlu i Przedsiębiorczości w Nowej Soli
Członkowie:
Starszy CECHU inż. Józef Krajewski
Pod. St. CECHU Szymon Kusiak
Dyrektor CECHU Przemysław Krajewski
Skarbnik CECHU Lech Rauchut
Sekretarz CECHU Reba Ryszard
Członek zarządu CECHU Michał Samotyja
Członkowie Komisji Rewizyjnej CECHU
Przewodniczący CECHU Roman Tasik
Sekretarz CECHU Katarzyna Zarzycka
Członek CECHU Żurawski Wiktor